Return to Skip Menu

Main Content

دوشنبه ٠٢ خرداد ١٤٠١

به وب سايت دانشكده نفت و گاز گچساران خوش آمديد

 

دانشکده نفت و گاز گچساران به عنوان یکی از دانشکده ­های زیر مجموعه دانشگاه یاسوج در سال 1391 رسماً شروع به کار کرد و در حال حاضر در سه رشته مهندسی پلیمر، شیمی کاربردی و کاردانی مکانیک جوش در حال فعالیت است.

زیربنای دانشکده نفت و گاز گچساران بالغ بر 5000 متر مربع بوده که شامل دو بخش اداری و آموزشی می‌باشد. در اطراف دانشکده حدود 2 هکتار محوطه‌سازی شامل پیاده رو، پارکینگ، راه‌پله، فضای مکث و ... احداث گریده است.  حدود 1 هکتار فضای سبز در اطراف دانشکده در راستای زیباسازی محیط و همچنین توجه به دغدغه‌های زیست محیطی در نظر گرفته شده است که در آینده نزدیک گسترش بیشتری نیز خواهد یافت. حدود 75 هکتار زمین نیز در اختیار دانشکده نفت و گاز گچساران بوده که برای گسترش دانشکده در آینده نزدیک در نظر گرفته شده است.

شهرستان گچساران با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران يكي از شركت‌هاي مهم فرعي تابع شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب است كه با توليد متوسط740 هزار بشكه نفت در روز سهم عمده‌اي در تامين درآمدهاي اقتصادي كشور دارد. اداره مركزي اين شركت از حيث جغرافيائي در استان كهگيلويه و بويراحمد واقع شده، ليكن تاسيسات شركت در چهار استان خوزستان، بوشهر، كهگيلويه و بويراحمد و فارس قراردارد. همين ويژگي، موقعيت اين شركت را در بين ساير شركت‌ها از درجه اهميت ويژه اي برخوردار نموده است.